Aktualności

Alkohol etylowy jako środek do zastosowań specjalnych

13-04-2020

Produkt całkowicie skażony zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) NR.2016/1867 z dnia 20.10.2016 (receptura europejska uniwersalna). Jest on specjalnie zanieczyszczony substancjami zmieniającymi smak na nieprzyjemny, aby nie mógł być spożywany, substancjami którymi wykorzystuje się do zanieczyszczania alkoholu etylowego jest między innymi metyloetyloketon i izopropanol. Są to substancje trujące, dlatego tego typu alkohol nie może być spożywany, natomiast jego właściwości czyszczące, dezynfekujące czy odtłuszczające pozostają bez zmian.

Etanol to bezbarwna ciecz, pozbawiona obcych aromatów, wszechstronny środek do czyszczenia i odtłuszczania. Produkt przeznaczony do rozcieńczania kompozycji zapachowych, farb, politur i lakierów żywicznych. Stosowany do produkcji perfum, dezodorantów, wód kolońskich i lakierów do włosów. Znajduje zastosowanie w produkcji środków gospodarczych.

W farmacji etanol wykorzystywany jest między innymi jako rozpuszczalnik do sporządzania niektórych leków. W recepturach nazywany bywa Ethanolum i Aethanolum, z podaniem stężenia w stopniach (procentach objętościowych) (np. Ethanolum 95°, Aethanolum 95°). Do określenia etanolu 95° używa się też nazwy: Spiritus Vini rectificatus. Farmakopea Polska VI podaje stężenie etanolu recepturowego wynoszące 96%.

Etanol do celów przemysłowych jest często produkowany poprzez bezpośrednią syntezę z gazu syntezowego (mieszaniny CO, H2 i H2O), która prowadzi do czystszego chemicznie etanolu. Etanol jest tanim w produkcji surowcem i jest jednocześnie stosunkowo niegroźny dla środowiska, dlatego jest wykorzystywany jako rozpuszczalnik w przemyśle chemicznym. Stosowany jest także jako paliwo napędowe (biopaliwo).

W połączeniu z alkoholem izopropylowym, gliceryną oraz wodą oczyszczoną może stworzyć skuteczny środek dezynfekujący dzięki czemu można zwalczać wirusy i bakterie.

W przypadku zapytań dotyczących zastosowania alkoholu etylowego w przemyśle prosimy o kontakt  tel. +48 81 820 07 88  lub   e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.