Aktualności

Jakie zadania powinny spełniać oleje konserwacyjne?

01-09-2019

Oleje konserwacyjne mają za zadanie głównie ochronę antykorozyjną, w związku z tym muszą posiadać odpowiedni poziom własności antykorozyjnych, a w zależności od rodzaju oleju, w niektórych przypadkach także wysokie własności smarne, przeciwutleniające, myjące i wypierające wodę.

Oleje konserwacyjne dzielą się na:

  • oleje czyste,
  • oleje zawierające szybko odparowujące rozpuszczalniki.

Odpowiedni poziom własności antykorozyjnych uzyskuje się poprzez wprowadzenie do oleju substancji (dodatków) nie dopuszczających do kontaktu powierzchni metalu z czynnikami agresywnymi, względnie pasywującymi działanie tych czynników. Zabezpiecza to wyroby metalowe przed korozją w czasie składowania, transportu i czynności międzyoperacyjnych w normalnych i trudnych warunkach klimatycznych.

Oleje konserwacyjne mogą być nanoszone metodą zanurzeniową, poprzez nanoszenie pędzlem lub metodą natryskową. W zależności od rodzaju substancji powłokotwórczej w oleju uzyskuje się powierzchnię ochronną olejową lub miękko powłokową.

 

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat stosowania środków konserwacyjnych. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta tel.+48 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

W ciągu 24 godzin nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.