Aktualności

Nasza odpowiedź na COVID-19: sprostanie nowym wyzwaniom.

27-05-2020

Kluczowe znaczenie alkoholu izopropylowego (IPA)

Kluczowym produktem potrzebnym do walki z COVID-19 jest  alkohol izopropylowy (IPA), który jest surowcem chemicznym, stosowany głównie jako środek odwadniający i środek czyszczący w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym, tworzyw sztucznych, powłokach i przemyśle elektronicznym. Służy jako chromatograficzny materiał referencyjny do oznaczanie odczynników, takich jak bar, wapń, magnez, nikiel, potas, sód i cez.

W przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym alkohol izopropylowy jest stosowany do produkcji chusteczek, balsamów do rąk i ciała, środków konserwujących i środków farmaceutycznych. Jest również stosowany w farbach, rozcieńczalnikach, farbach, środkach czyszczących i pastach, a także sterylizacji powierzchni, dezynfekcji szpitalnej, zakładach przetwórstwa żywności itp. Alkohol izopropylowy wykorzystywany jest w produkcji wszelkiego rodzaju zmywaczy do paznokci. Wykorzystuje się tez ten środek do produkcji zmywaczy, które stosuje się przy czyszczeniu płytki paznokcia. Dodatkowo, ma on też właściwości odtłuszczające.

W ramach naszej odpowiedzi COVID-19 priorytetowo traktujemy i maksymalizujemy nasze magazyny w surowiec IPA, aby pomóc w zaspokojeniu znacznego wzrostu popytu.

Pracujemy nad dostarczeniem alkoholu izopropylowego do potrzebujących obszarów - w tym głownie na rynek Polski, który jest jednych z najbardziej dotkniętych obszarów w UE przez COVID-19.

W przypadku zapytań dotyczących alkoholu izopropylowego prosimy o kontakt  tel. +48 81 820 07 88  lub   e-mail: biuro@gorner.pl