Aktualności

Oleje do tłoczenia, ciągnienia rur i prętów

18-04-2019

Tłoczenie jest to proces obróbki plastycznej metali, którym materiał wyjściowy w postaci płytki (blachy) zostaje przekształcony w wytłoczkę, najczęściej w kształcie naczynia.

Proces wytłaczania jest prowadzony narzędziami stałymi w postaci stempla ciągowego o wewnętrznym kształcie wykonywanej części matrycy o zewnętrznym kształcie tej części.

Wytłaczanie jest procesem precyzyjnym związanym z wieloma czynnikami istotnymi dla efektu końcowego, do których można zaliczyć:

  • elastyczność, plastyczność i opory wewnętrzne materiału,
  • przemiany struktury krystalicznej materiału w trakcie tłoczenia,
  • wymiary płytki wyjściowej i dobór średnicy wyjściowej.

W niektórych przypadkach niezbędne jest wielokrotne powtórzenie operacji tłoczenia. Z tych względów, smarowanie jest szczególnie ważnym czynnikiem w procesach wytłaczania. Dlatego też poziom własności smarnych olejów przeznaczonych do tłoczenia, musi być wyższy niż olejów do walcowania. W wyniku właściwego smarowania, unika się przegrzania i nadmiernego zużycia narzędzi. Możliwe jest również uzyskanie znacznych efektów ekonomicznych, polegających na:

  • polepszeniu jakości wyrobów,
  • zwiększeniu wydajności,
  • zmniejszeniu zużycia narzędzi,
  • zmniejszeniu nacisku stempla.

W przypadku zapytań dotyczących olejów do tłoczenia prosimy o kontakt  z  Działem Obsługi Klienta tel. +48 81 820 07 88   lub   e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opolskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

W ciągu 24 godzin nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.