Oleje parafinowe o czystości farmaceutycznej, medycznej do zastosowań w wielu gałęziach przemysłu

Oleje parafinowe to ciekłe mieszaniny alkanów, czyli łańcuchowych węglowodorów nasyconych, tj. organicznych związków chemicznych zbudowanych z atomów wodoru i węgla. Otrzymywane są przez destylację ropy naftowej, czyli proces rozdzielania wieloskładnikowej ciekłej mieszaniny przez odparowanie, a później skroplenie jej składników.

Oleje białe parafinowe spełniają wymagania farmaceutyczne, kosmetyczne, są deklarowane dla przemysłu rolno spożywczego zgodnie z obowiązującymi przepisami krajowymi.

Typowa charakterystyka:

CHARAKTERYSTYKA

METODA

JEDNOSTKA

WMO

50

80

100

180

210

350

500

Kolor Saybolt (min.)

Lepkość kin. w 40°C

Gęstość w 20°C

Punkt płynięcia

Temp. zapłonu

ASTM D 156

ASTM D 445

ASTM D 4052

ASTM D 97

ASTM D 92

-

mm²/s

kg/m³

°C

°C

+30

8

830

-6

150

+30

15

854

-6

180

+30

23

856

-6

195

+30

30

858

-6

200

+30

40

860

-9

210

+30

68

864

-12

240

+30

100

868

-12

250

Powyższe parametry mają charakter jedynie informacyjny

Oleje parafinowe spełniają wymagania czystości według następujących przepisów:

  • Posiadają Świadectwo Jakości Zdrowotnej (PZH)
  • Spełniają obecne wymagania Farmakopei Indyjskiej (IP), Farmakopei USA (USP), brytyjskiej Farmakopei (BP), Farmakopei Europejskiej.
  • Posiadają dopuszczenia Agencji Żywności i Leków - amerykańskiej instytucji rządowej, która jest częścią Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych i zajmuje się kontrolą żywności (dla ludzi i zwierząt), suplementów diety, leków, kosmetyków, urządzeń medycznych, urządzeń emitujących promieniowanie, materiałów biologicznych i preparatów krwiopochodnych w Stanach Zjednoczonych.
  • w NSF zarejestrowane jako produkty klasy H1 i HX1 - incydentalny kontakt z żywością i i klasy 3H - bezpośredni kontakt z żywnością.
  • Oleje parafinowe spełniają przepisy Halal i Kosher, czyli związane z produktami przeznaczonymi dla wyznawców religii muzułmańskiej i żydowskiej.
  • Posiadają certyfikaty: o biodegradowalności, o niezawieraniu metali ciężkich, o braku metali katalitycznych, o braku nanomateriałów, nie zawieraniu alergenów, dla kosmetyków i farmaceutyków
  • Oraz świadectwa: pochodzenia produktu, zgodności z obowiązującymi przepisami, zgodności z urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi.

Zastosowania:

w przemyśle SPOŻYWCZYM – smarowanie dzielarek (tłoków i lejów), krajalnic (noży i prowadnic); zaokrąglarek; form; desek do krojenia i urządzeń przemysłowych spożywczych,

W przemyśle MIĘSNYM – smarowanie nastrzykiwarek, kutrów, nawlekarek.

W przemyśle OPAKOWANIOWYM – smarowanie noży; walce; łańcuchy; pakowaczki; bandownice; etykieciarki.

W przemyśle KOSMETYCZNYM I FARMACEUTYCZNYM - w kosmetykach do włosów zapewnia efekt ich kondycjonowania, wygładza włosy i ogranicza ich elektryzowanie się; w szminkach stosowana jest jako składnik zmiękczający i nadający pożądaną konsystencję, a także połysk; w kremach do rąk i balsamach do ciała działa zmiękczająco i wygładzająco na skórę, tworząc warstwę okluzyjną.

W przemyśle CHEMICZNYM – jako surowiec do produkcji

W przemyśle DRZEWNYM – do konserwacji elementów drewnianych

W przemyśle TEKSTYLNYM – smarowanie stębnówek, lamówek, bębnówek, przy produkcji nici i tkanin

Do POMP wody pitnej i ścieków oraz wszelkich urządzeń, gdzie ze względów ekologicznych nie może wystąpić wyciek konwencjonalnych środków smarnych.

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat olejów parafinowych. W tym celu prosimy o kontakt tel. +48 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.

Wróć do aktualności