Aktualności

Ciecze do mycia i odtłuszczania dla wymagań technicznych w przemyśle

13-06-2022

W technice obróbki metalu, a także w innych dziedzinach przemysłu, niezbędne jest mycie lub odtłuszczanie powierzchni. Proces ten jest stosowany w przypadku konieczności usunięcia pozostałości cieczy obróbkowych, środków konserwacyjnych, a także innych zanieczyszczeń przed kolejnymi fazami obróbki mechanicznej, lakierowania lub ostatecznej konserwacji wyrobu. Do tych celów często są stosowane rozpuszczalniki węglowodorowe.

Od rozpuszczalników tego typu wymaga się:

  • odpowiedniego składu frakcyjnego, dostosowanego do danego procesu,
  • małej zawartości węglowodorów aromatycznych, a w szczególności benzenu, ze względu na ochronę środowiska i troskę o zdrowie personelu,
  • małej zawartości siarki i innych związków chemicznych, mogących wywołać korozję chemiczną metali,
  • dobrych właściwości myjących,
  • możliwie wysokiej temperatury zapłonu,
  • odpowiedniej lepkości.

CZYTAJ TAKŻE: Alifatyczne rozpuszczalniki węglowodorowe – płyny techniczne lekkich frakcji, typowe właściwości i zastosowania

Stosowane rozpuszczalniki nie powinny one pozostawiać żadnych osadów i nalotów na mytych lub odtłuszczonych częściach. Odtłuszczone części są podatne na korozję wskutek działania czynników atmosferycznych, z tego względu, czasami do cieczy myjących są wprowadzane odpowiednio dobrane inhibitory korozji. Nasza firma oferuje bardzo wysokiej jakości rozpuszczalniki do mycia i odtłuszczania. Jest to grupa niskoaromatycznych rozpuszczalników węglowodorowych, o zróżnicowanym, stosownie do potrzeb, zakresie destylacji, praktycznie nie zawierających benzenu i związków siarki. Odznaczają się one brakiem toksyczności i bardzo dobrymi właściwościami myjącymi: nie działają one korozyjnie na metale.

Procesy mycia mogą być realizowane w następujących systemach:

  • na zimno, w specjalnych warunkach z urządzeniami umożliwiającymi filtrację i dekantację rozpuszczalnika,
  • na gorąco, w specjalnych komorach wyposażonych w układ mycia rozpuszczalnikiem oraz w układ płukania umytych części,
  • na gorąco, w specjalnych tunelach do mycia, wzdłuż których myte części są przesuwane w koszach, wykonanych z siatki i kolejno: myte, płukane i suszone.

 

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat stosowania rozpuszczalników w zastosowaniach przemysłowych. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta tel. (+48) 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.