Aktualności

Co warto wiedzieć o glikolu propylenowym (MPG)

27-06-2022

Glikol propylenowy inaczej MPG jest to bezbarwna, lepka, bezwonna ciecz. Jest wysoce higroskopijny i mieszalny we wszystkich proporcjach z wodą, alkoholami, estrami, ketonami i aminami. Ma ograniczoną mieszalność z węglowodorami chlorowanymi i nie miesza się z węglowodorami alifatycznymi.
 
Glikol propylenowy jest substancją higroskopijną, czyli posiada zdolność pochłaniania wilgoci, dlatego też służy do utrzymywania odpowiedniej wilgoci w niektórych lekach, kosmetykach lub produktach spożywczych.
 
Glikol propylenowy EP/USP, który spełnia surowe standardy jakości produktu znajduje zastosowanie przy produkcji farmaceutyków, kosmetyków i artykułów spożywczych.
 
W odróżnieniu od glikolu etylenowego glikol propylenowy nie jest toksyczny.
 
 
Najważniejszym końcowym zastosowaniem MPG jest produkcja nienasyconych żywic poliestrowych, które z kolei są wykorzystywane do wytwarzania przedmiotów codziennego użytku, takich jak wanny, małe łodzie oraz zbiorniki i rury na wodę/chemikalia.
 
Inne obszary zastosowań końcowych to farby i powłoki, środki do odladzania (odladzania samolotów), płyny zapobiegające zamarzaniu i chłodziwa przemysłowe, detergenty i płyny hydrauliczne.

 

W przypadku zapytań dotyczących doboru glikoli dla przemysłu prosimy o kontakt z Działem Technicznym tel.+48 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl
Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.
Nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.