Aktualności

Gliceryna roślinna w różnych gałęziach przemysłu

28-04-2022

Gliceryna roślinna wykorzystywana do celów medycznych, kosmetycznych, spożywczych i technicznych. Wysoka czystość produktu wynika z wielu procesów: kilkukrotna destylacja, rafinacja i filtracja.
 
Właściwości chemiczne i fizyczne gliceryny:
Wzór chemiczny: C3H8O3 (C3H5(OH)3)
Nazwa chemiczna: 1,2,3-propanotriol / Propan-1,2,3-triol / Trihydroksypropan
Nr CAS:56-81-5
INCI: Gliceryna (tylko ze źródeł roślinnych)
E-numer: E-422
 
Gliceryna roślinna, stosowana jest w różnych gałęziach przemysłu, w tym kosmetycznym, spożywczym, farmaceutycznym, tytoniowym i wielu zastosowaniach przemysłowych.
 
Certyfikaty:
Farmakopea Europejska (EP)
Farmakopea Stanów Zjednoczonych (USP)
E-422 (Żywność)
FSSC 22000
HACCP
GMP+ (pasze)
Bez GMO
Świadectwo koszerności
Halal
Opakowania: pojemniki IBC, beczki PE 200, 20L.
 
 
Zastosowania gliceryny:
Gliceryna jest uważana za stabilną chemicznie i jest kompatybilną z wieloma innymi substancjami. Dzięki temu nadaje się do wielu różnych zastosowań:
 
Kosmetyki i higiena osobista
Gliceryna jest higroskopijna, dzięki czemu jest ważnym składnikiem artykułów kosmetycznych takich jak kremy, żele i pasty do zębów. Zatrzymuje wilgoć i zapobiega odwodnieniu.
 
Żywność i napoje
Glicerol służy jako środek utrzymujący wilgoć, rozpuszczalnik i słodzik oraz może pomóc w konserwacji żywności. Jest również stosowany jako wypełniacz i jako środek zagęszczający.
 
Zastosowania przemysłowe
Stosowany jako środek przeciw zamarzaniu, odczynnik w produkcji barwników, farb, tworzyw sztucznych i mikroczipów.
 
Karma dla zwierząt
Utrzymuje wilgoć w suchej paszy, poprawia smak, jest źródłem glukozy.
 
Farmaceutyki
Glicerol jest stosowany w preparatach medycznych, farmaceutycznych i higieny osobistej, często jako środek poprawiający gładkość, natłuszczający oraz jako środek utrzymujący wilgoć.
 

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat stosowania gliceryny w przemyśle spożywczym. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta tel.+48 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.