Aktualności

Przykład zalewania i wymiany oleju hydraulicznego

04-10-2021

​Gdy jest to nowy układ, napełnić go zalecanym olejem, który należy zlać po pierwszych 50 h do 100 h pracy. Następnej wymiany dokonać po 1000 h w małych urządzeniach i po  2000 h do 2500 h przy urządzeniach dużych (dla pracy jedno zmianowej nie dłużej niż po roku, dla pracy dwu zmianowej po pół roku). Późniejsze wymiany przy właściwej pielęgnacji są najczęściej po 3000 h do 5000 h pracy.

Przy wymianie oleju na świeży lub zmianie na nowy gatunek należy przeprowadzić płukanie układu olejem świeżym w temperaturze 60°C do 70°C, czasami gdy układ jest zanieczyszczony nagarami, do płukania można dodać odpowiedniego środka myjącego, np.: Mobilsol PM.

Po płukaniu zalać nowym olejem. Przy zmianie na nowy gatunek, należy szczególnie obserwować stan układu i stan filtrów przez okres ok. 10 % całego okresu eksploatacji oleju. 

 

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat postępowania z wymianą oleju w układach hydraulicznych. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Technicznym tel. +48 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.