Aktualności

Seria środków smarnych do sprężarek chłodniczych w przemyśle spożywczym i napojów

12-08-2021

Są to wysokiej jakości oleje stosowane w chłodziarkach i sprężarkach chłodniczych, oparte na bazie syntetycznych węglowodorów (oligomery olefin) powstałych w procesie kontrolowanej polimeryzacji. Oleje te posiadają dopuszczenie USDA H1 (możliwość incydentalnego kontaktu z żywnością). Tego typu produkty posiadają znacznie lepszą stabilność termiczną i chemiczną niż alternatywne oleje mineralne produkowane w konwencjonalnym procesie rafinacji, co pozwala stosować je dłużej (nawet 5-krotnie) oraz w trudniejszych warunkach eksploatacji (np. w granicznie wysokich temperaturach sprężania i w bardzo niskich temperaturach pracy).
Zalecane są w systemach  chłodniczych o zwiększonej wydajności np. w systemach amoniakalnych. Rekomendowane są do smarowania cylindrów sprężarek chłodniczych zarówno tłokowych jak i rotacyjnych, pomp ciepła, łańcuchów i innego typu urządzeń pracujących w niskich temperaturach. Są zalecane do pracy z różnego typu mediami chłodniczymi (np. amoniak, R22, R12) za wyjątkiem dwutlenku siarki. Gdy ziębnikiem jest SO₂ wtedy zaleca się olej biały (WHITE MINERAL OIL 350) specjalnie oczyszczony.
 
Korzyści przy zastosowaniu środków smarnych dla przemysłu spożywczego:
  • Przedłużona żywotność maszyn
  • Kompatybilność z olejami mineralnymi, uszczelniaczami, farbami i lakierami
  • Doskonała stabilność termiczna
  • Odpowiednie dla szerokiej gamy zastosowań
  • Zbalansowany system dodatków zapewniający dobrą ochronę antyzużyciową
  • Doskonała stabilność oksydacyjna
  • Ochrona przeciwkorozyjna, odporność  na wymywanie wodą
  • Doskonała ochrona przeciw ścieraniu (scuffing) i zużyciu w zastosowaniu do przekładni przemysłowych
 
W przypadku zapytań dotyczących doboru środków smarnych dla przemysłu spożywczego i napojów prosimy o kontakt  z  Działem  Technicznym tel. +48 81 820 07 88   lub   e-mail: biuro@gorner.pl
 
Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.
W ciągu 24 godzin nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.