Aktualności

Zestawienie informacji o glikolu monoetylenowym (MEG)

20-06-2022

Glikol monoetylenowy lub MEG - jest niezbędnym składnikiem do produkcji włókien i folii poliestrowych, żywic z politereftalanu etylenu (PET) i płynów do chłodnic silnikowych.
Zastosowania końcowe dla MEG obejmują odzież i inne tekstylia, opakowania, naczynia kuchenne, płyny chłodzące silnik i środki przeciw zamarzaniu. Tkaniny poliestrowe i polarowe, tapicerka, dywany i poduszki, a także lekkie i wytrzymałe pojemniki na napoje i żywność z politereftalanu etylenu pochodzą z glikolu etylenowego. Właściwości utrzymujące wilgoć produktów MEG sprawiają, że są one również idealne do stosowania w obróbce włókien, papierze, klejach, tuszach drukarskich, skórze i celofanie.
MEG to bezbarwna, bezwonna ciecz o konsystencji przypominającej syrop.
Glikol monoetylenowy stosuje się do produkcji włókien poliestrowych. MEG jest również wykorzystywany w opakowaniach i butelkach z politereftalanu etylenu lub PET.
MEG jest wytwarzany z etylenu poprzez tlenek etylenu, który z kolei jest uwadniany w procesie produkcji termicznej lub katalitycznej.
Technologia procesu katalicznego, przy produkcji glikolu monoetyenowego, która wykorzystuje katalizator do konwersji etylenu i tlenu do tlenku etylenu w procesie termicznym, również wytwarza mniejsze ilości produktów ubocznych glikolu dietylenowego (DEG) i glikolu trietylenowego (TEG).
 
 
Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat stosowania glikolu monoetylenowego w zastosowaniach przemysłowych. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta tel. (+48) 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl
Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.
Nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.