Technologia filtracji pozwala wydłużyć żywotność oleju lub glikolu nawet pięciokrotnie. Na skutek oddziaływania m.in. temperatury, tlenu, cząstek katalitycznych metali: żelaza i miedzi oraz wody, w oleju dochodzi do reakcji chemicznych w tym do utleniania. Filtracja pozwala pozbyć się z oleju cząsteczek stałych w tym metali – katalizatorów utleniania. Dzięki temu można olej powtórnie zastosować.
W wyniku mikrofiltracji olejów różnego typu takich jak: oleje hydrauliczne, przekładniowe, turbinowe, maszynowe, transformatorowe oraz chłodziwa (obejmujące oleje obróbcze, emulsje olejowe itp., w klasach lepkości od 15 do 150 według standardów ISO), zmniejsza się ilość wytwarzanych odpadów, co wywiera korzystny wpływ na środowisko naturalne.
Filtrowanie wykonuje się przy użyciu agregatu filtrującego wyposażonego w specjalne filtry pochłaniające wodę i zanieczyszczenia stałe powyżej 1 mikrona. Unika się w ten sposób awarii spowodowanych obecnością w oleju wody i zanieczyszczeń stałych co stanowi przyczynę 90% awarii.
Agregat filtracyjny jest przeznaczony do bocznikowego filtrowania olejów przemysłowych, do napełniania zbiorników oraz do przepłukiwania instalacji hydraulicznych. Istotnym wyposażeniem jest miernik zanieczyszczeń i wilgotności oleju określającym klasę czystości oleju wg ISO 4406. Wewnętrzna pompa tłoczy olej przez zgrubny filtr, a następnie przez filtr dokładny, eliminując zanieczyszczenia o wielkości 1μm. Zawór obejściowy umożliwia przepompowywanie z pominięciem filtra dokładnego. Umożliwia to wypompowanie starego oleju, ale też pozwala zmierzyć czystość oleju przed i po filtracji.
Liczba procesów filtracji:
Zakres stosowania:
Korzyści z zastosowania:
Przebieg procesu mikrofiltracji:
Podsumowując dobry system filtracji pozwala cieszyć się długoletnią pracą maszyny i bezawaryjnością układu olejowego oraz chłodzącego.
W przypadku zapytań dotyczących filtracji i oczyszczania olejów lub płynów w urządzeniach przemysłowych prosimy o kontakt tel.(+48) 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl
Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.