Odkrywając potencjał gliceryny syntetycznej: zastosowanie, zalety i przyszłość

Gliceryna jest organicznym związkiem chemicznym, który znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach, od kosmetyki po przemysł spożywczy. Choć gliceryna może być pozyskiwana z różnych źródeł, coraz częściej spotyka się jej formę syntetyczną. W tym artykule przyjrzemy się, czym jest gliceryna syntetyczna, jak jest produkowana i jakie ma zastosowania.

Co to jest gliceryna syntetyczna?

Gliceryna syntetyczna to produkt uzyskiwany w wyniku reakcji chemicznych, a nie z surowców naturalnych, jak to jest w przypadku gliceryny roślinnej czy zwierzęcej. Jest to substancja bezbarwna, bezsmakowa i nietoksyczna, która jest znana ze swoich właściwości nawilżających i humektantowych.

Proces Produkcji

Produkcja gliceryny syntetycznej odbywa się głównie przez dwie metody: hydroksylację propenu i proces epichlorohydrynowy. W obu przypadkach, celem jest uzyskanie gliceryny o wysokiej jakości, która jest chemicznie identyczna z jej naturalnym odpowiednikiem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gliceryna roślinna w różnych gałęziach przemysłu

Hydroksylacja Propenu

W tym procesie propen reaguje z wodą w obecności katalizatora, prowadząc do powstania gliceryny. Jest to metoda skuteczna, ale również wymagająca doświadczenia i precyzji.

Proces Epichlorohydrynowy

W tej metodzie wykorzystuje się epichlorohydrynę jako surowiec do produkcji gliceryny. Jest to proces bardziej skomplikowany, ale również bardziej precyzyjny w kontroli jakości.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gliceryna jako środek smarny w przemyśle spożywczym

Zastosowania

Gliceryna syntetyczna znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach:

Podsumowanie

Gliceryna syntetyczna jest coraz bardziej popularna ze względu na swoją jakość i wszechstronność zastosowań. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji, jest ona dostępna na szeroką skalę i znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach. Jej właściwości sprawiają, że jest to substancja niezastąpiona w wielu procesach przemysłowych i produktach konsumenckich.

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat stosowania gliceryny syntetycznej w różnych gałeziach przemysłu. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Obsługi Klienta tel.+48 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

Nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.

Wróć do aktualności