Aktualności

Właściwa obsługa i konserwacja kompresora

24-05-2021

Dla właściwej obsługi i konserwacji kompresora żywotne znaczenie ma zastosowanie prawidłowego oleju. Zależnie od zastosowania kompresora, olejowi stawiane są następujące wymagania:
  • mała ilość osadów,
  • brak efektu zwęglania, zwłaszcza w zaworach,
  • dobre własności antykorozyjne,
  • emulsyfikacja kondensatu w skrzyni korbowej
  • w przypadku zastosowania do powietrza do oddychania, także przydatność pod kątem fizjologicznym i toksykologicznym.
Z powodu obciążenia termicznego na kompresorze, należy stosować tylko olej wysokiej jakości. Zaleca się ograniczenie do stosowania tylko tych olejów, które zostały zaakceptowane przez producenta kompresora i są wymieniane na naszej liście. Lista ta  jest dostępna pod  na naszej stronie internetowej pod linkiem.
 
  1. Syntetyczne oleje smarujące
Do pracy w trudnych warunkach, takich jak praca ciągła i/lub wysokie temperatury otoczenia, zalecamy syntetyczne oleje kompresorowe. Olej te testowane w naszych kompresorach wykazały się znakomitą jakością  temperaturach otoczenia pomiędzy +5°C (41°F) a + 45°C (113°F). Do niższych temperatur wymagane jest urządzenie grzewcze, zdolne do podgrzewania skrzyni korbowej do +5°C (41°F).
 
  1. Mineralne oleje smarujące
Do pracy w mniej surowych warunkach możemy również polecić wysokociśnieniowy olej mineralny, z powodu jego własności zapobiegawczych i korzystnej ceny w porównaniu z olejami syntetycznymi. Olej ten spełnia wymagania specyfikacji VD-L grupa 150 wg niemieckiej normy DIN 51506. Nadaje się do pracy w temperaturach +5°C (41°F) a +35°C (95°F). także w przypadku tego oleju dla niższych temperatur wymagane jest podgrzewanie.
 

Nasi specjaliści pozostają do Państwa dyspozycji w zakresie udzielania porad technicznych na temat stosowania olejów do kompresorów. W tym celu prosimy o kontakt z Działem Technicznym tel. +48 81 820 07 88 lub e-mail: biuro@gorner.pl

Działamy na terenie województw: dolnośląskie, mazowieckie, lubuskie, śląskie, opole, małopolskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, pomorskie, podkarpackie, łódzkie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie, lubelskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie.

W ciągu 24 godzin nasze produkty wysyłamy firmą spedycyjną  do takich miast jak: Warszawa, Białystok, Gdańsk, Gorzów Wlkp., Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Toruń, Wrocław, Bydgoszcz, Zielona Góra, Szczecin.